Kovid-19 a bir kaç öneri.
Reklam
Reklam
Said Çetintaş

Said Çetintaş

Said ÇETİNTAŞ

Kovid-19 a bir kaç öneri.

19 Eylül 2020 - 21:45 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 22:23


.Şüpheli ve test için hastaneye gelen hasta, hastaneye girişte Özel bir koridor kabininden geçecek geçerken gereken dezenfeksiyon işlemi otomatik veya hasta tarafından manüel yapılacak. Koridor kabininde hasta üzerindeki eşyaları orada çıkaracak, çıkarılan eşyalar bir poşete koyularak yakılarak imha edilecek. Hasta üzerine tek kullanımlık tulum giyip, giydiği tulumla temassız testini yaptıracak, aynı hasta aynı koridordan tekrar çıkacak yine dezenfeksiyon işlemleri yapılarak hastanenin Kovid-19 için hazırladığı özel araca bindirilip evine götürülecek. Hasta eve yada yurda tesliminde üzerindeki tulum kapıda çıkartılıp bir poşete koyulup sağlık ekiplerince imha edilecek, hasta kalacağı yere geldiğinde kendi temizliğini yapıp 14 gün karantinada kalması sağlanacak.

.Şehirlerde mutlaka güvenli bölge, yani güvenli hastane bölgeleri yapılması böylelikle ameliyatları ertelenen acil hastalıkları olan hastaların tedavilerinin aksamamaları sağlanmalıdır. Aynı şehirde tam teşkilatlı sadece bir hastanenin Koronavirüs hastanesi olarak kullanılması tedbirlerin uygulanması ve yayılımı bir bölgede tutma anlamında önem arz etmektedir.

Kovid-19 yükünün sadece Sağlık Çalışanları ve Polislerle kısıtlı kalmayıp, devletin bir çok kurumunda görev yapan Devlet memurları tam teşkilatlı görev almaları gerekmektedir.

Test yapılan hastayı testin ertesi gün çıkacak denilip kendi imkanlarıyla Eve gönderilmeyecek. Giden hasta kendi imkanı ile test sonucu çıkmadan eve gönderilirken bir çok temasta bulunması engellenecek, yani hastane her hastayı başta belirtilen düzen içinde evine veya karantinada kalacak yere teslimi yapacak.

Hastanelerde ve Devlete bağlı tüm kurumların tv ve bilgilendirme ekranlarında, Müge Anlı değilde,14 kural ve maske- mesafe- temizlik kurallarını anlatan bilgilendirmeler 24 saat boyunca yapılması gerekmektedir.

Tıkla Oku; İlğili Köşe Yazısı: Hangi SAMSUN ?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum