Hangi SAMSUN ?
Reklam
Reklam
Said Çetintaş

Said Çetintaş

Said ÇETİNTAŞ

Hangi SAMSUN ?

15 Eylül 2020 - 19:43 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 20:40

Bir kaç gün önce Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından servis edilen habere göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi Pandemi döneminin Türkiye'de en başarılı belediyesi imiş.

Böyle bir haber servisi, Milletin aklıyla alay etmek, vatandaşla dalga geçmek, hakir görmekten başka bir şey olmasa gerek.

Acizliğin, iş yapamamanın çaresizliği içinde, kendi partisinin seçilmişlerine, yerine geldiği kendi partisinin belediye başkanını küçültme, hizmetlerini yok sayma, darıltma yolunu seçen, adaylığında kaybettirdiği yüzde 25 oy oranına On sekiz ayda yapamadıklarıyla ve sırtını döndüğü Cumhur ittifakının onurlu fertlerini küstürerek yüzde 47'diye kadar düşüren bir yönetim anlayışıyla yol alan, yanlışlıkla seçilen bir belediye başkanının Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ile böylesi alay edici haber yaptırması bizleri şaşırtmadı !

Çünkü yapmadıkları yapamayacaklarının teminatı.

Altı Aylık Pandemi Döneminde Belediyenin olumlu icraatı olarak şu üç unsur göze çarptı.

1.) Sokağa Çıkma Kısıtlamasında bir kısım ihtiyaç sahiplerine 70 tl değerinde erzak göndermesi - akabinde 70 tl lik erzak gönderdiği eve 1 gün sonra 120 tl lik su faturası göndermesi.

2) Cumhurbaşkanın zorlamasıyla pandeminin ilk günlerinde çok az miktarda insanın yüzünden düşen hiç bir tutucu özelliği olmayan telsiz, naylon tarzı maske dağıtması.

3) Altı Aylık Pandemi Dönemi için konuşmacı olarak katıldığı her toplantıda bitmeyen konuşmasında bahsettiği, yurt dışından biri aramış babasını tıraş ettirmişler hikayesi. Bilmiyor ki, onun gibi ve çok daha fazla hizmeti Vefa gurupları ihtiyacı olan her bir vatandaşın vücut temizliğini varana kadar yaptığını.

Peki Ne Yaptı Sayın Belediye Başkanı Böyle Bir Haberle Gündemi Meşgul Etti !

Türkiye kan ağlarken Tramvaylara, otobüslere ek sefer yapmayan doluluk oranıyla pandemi döneminin en ağır bulaş faturasına sebebiyet veren Büyükşehir olarak ne yaptın ?

Türkiye'de hemen hemen her belediye şehir içinde görev yapan dolmuşları minibüsleri her sefer sonrası dezenfekte ederken Büyükşehir ne yaptı ?

Türkiye'de Bir çok belediye kendi tesislerini kapatırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi plajları tıklım tıklım doldurup, sonrada rekor kırdık haberi yaparken nasıl bir önlem aldı, nelere sebebiyet verdi ?

Şehir Pislik içinde tarihinin en ağır faturasını öderken hangi yaptırımları aldı, ne yaptı ?

15 Yıldır kokmayan, temiz olan mert ırmağının özellikle pandemi döneminde kokusu ve yaydığı pislik şehri tehdit edip zehir saçarken ne yaptı ?

Sokağa Çıkma Kısıtlamasının olduğu dönemlerde çocuklara serbest olan günde binlerce çocuk parkta bahçede maskesiz oynarken, dolaşırken insan hayatı için nasıl bir önlem aldı ne yaptı ?

Üç Aylık sokağa çıkma kısıtlaması döneminde devlet 1000 tl geri ödemesiz destek verirken üç ayda ortalama bir haneye 500 tl su faturası gönderip millete zorla ödetmenin bedeli olarak milleti hükümete karşı nefret uyandırmaya sebebiyet verdiğinde ne yaptı, nasıl bir önlem aldı ?

Diğer Şehirlerde her gün rutin olarak yapılan oturma yerleri, otobüs bekleme durakları gibi temizliğin elzem olduğu yerlere dezenfekte edilmemesi, bakımsızlığı konusunda bu şehirde ne tür bir önlem aldı, ne yaptı ?

Belediyenin neredeyse tüm birimlerinde kol gezen Koronavirüs nedeni ile birimleri kapatırken pandemi belediyenin içinde zirve yapmışken ne yaptın, nasıl bir önlem aldın.

Türkiye'de bir çok salon, tiyatro, futbol müsabakaları yapılmazken bir ilçede pandeminin zirve noktasında binlerce kişiyi davet edip halk konseri verirken, duyarlı vatandaşların ihbarıyla Ankara tarafından iptal edilen konserlerinin neticesinde binlerce vatandaşın hayatını kurtaranlara, büyük bir felaketin önüne geçenler için ne dedi, ne yaptı ? En kolayını şeçti "Belediyeden para alamadıkları için yapıyorlar dedi."

Maske, mesafe, temizlik üçgeninin en önemli unsurlarından olan temizlik ve 14 kural içinde de elzem olan el, yüz yıkama ve beden temizliğinin yapılması gerektiğini devletin tüm kurumları ile Millete en hızlı şekilde duyururken, Belediye Sosyal medya hesabından Tüm Samsun'a Suyunuz bitebilir tasarruflu kullanın yayınıyla ne amaçladı. İhbar üzerine bu vahim amacını maksadını aşan paylaşımı kaldırtanlar için ne dedi, ne yaptı ? "Belediyeden para alamadıkları için yapıyorlar dedi."

Devam Edecek....

YORUMLAR

  • 1 Yorum