Stefan Kuntz'tan Bir Garip Basın Toplantısı
Reklam
Reklam
Said Çetintaş

Said Çetintaş

Said ÇETİNTAŞ

Stefan Kuntz'tan Bir Garip Basın Toplantısı

26 Eylül 2022 - 12:59


A Milli Takım dünyanın en güçsüz grubundan tarihi yenilgi ve kendi sahamızda aldığımız kahreden 3 gollük beraberlikle 13 puanla lider bitirdi.

50 bin nüfuslu Ülke olan Faroe Adaları'na 2-1 yenilginin ardından tabi ki ortalık doğal olarak birbirine girdi. Gerek Sosyal medya, gerekse basın camiası köşe yazı ve yorumlarıyla yenilgiyi A Milli Futbolcularını ve A Milli Takım hocası Stefan Kuntz'u ağır eleştirdi.

2-1 mağlup olduğumuz Faroe Adaları maçın ardından basın toplantısı düzenleyen Kuntz'u şaşkınlıkla izledim.

Neredeyse mağlubiyete hiç değişmeyen Kuntz, sorumluların ise kendi sahamızda yine tarihi bir skorla Lüksemburg'la 3-3 bitirdiğimiz maçın ardından eleştiri yapan basın camiasını ve spor yorumcularını suçladı.

Tüm okları basın camiası ve spor yorumlarına yükleyen A Milli Takımımızın teknik direktörü Stefan Kuntz , yaptığı basın toplantısında kullandığı bazı cümleler ise akıllara zarar.

Şöyle: Kuntz, üç gün önce yine tarihi bir ayıpla kendi sahamızda 3-3 berabere kaldığımız Lüksemburg maçından forma giyen 11 en iyi oyuncusunun sakat olduğunu vurgularken şaşkınlığımı gizleyemedim.

1) En iyi futbolcuların sakattı ifadesi sahaya sürdüğün 11 futbolcuya yapılan bir ihanettir. Demek ki kafanda oluşturduğun bu psikolojiyi Antrenmanlarla Faroe maçı için hazırladığın futbolculara yansıttın. 

2) Nasıl bir Türkiye hayalin var ki yine Faroe Adaları maçı öncesi 3 gün önce yine dünyanın en zayıf takımlarından birine kendi sahamızda 3 gol yiyerek beraberliği zor alan bir futbolcu gurubuna en iyi oyuncuların ifadesi ile söze başlarsın.

3) Milli Takım futbolcularının basın da çıkan haberlerden ve spor yorumcularının eleştirisinden etkilendiklerini vurgulayarak, Faroe Adaları hezimetinin sebebi olarak gösterdin. Peki bundan soruyoruz! Kendin söylüyorsun kampta olan futbolcular etkilenmiş...Kampa neden girilir? Kampta ne yapılır? Kampta futbolcular kendini psikolojik ve bedenen maçlara hazırlaması gerekirken, nasıl bir boşluk var ki kampta yorumcuları İzliyor, sabahlara kadar sosyal medyaya giriyor. Sayın hoca adı Kamp ya !

Velhasıl, baştan sona bahanesi olamayacak iki sonuç, bahanesi olmayan büyük bir hezimet, bahanesi olmayacak futbol, mantığına sığmayacak mağlubiyet...

YORUMLAR

  • 0 Yorum