Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan Oyuna Bak !
Reklam
Reklam
Said Çetintaş

Said Çetintaş

Said ÇETİNTAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan Oyuna Bak !

19 Aralık 2021 - 18:16 - Güncelleme: 19 Aralık 2021 - 19:50

Aselsan'ın Katar'a satıldığı yalanı başta olmak üzere yapılan birçok yalan ve algıya karşı neden Hükümet kanadından ve kendine yakın basın camiası tarafından geç cevap veriliyor? ya da verilmiyor ?

Önemli !

Üç ay önce enteresan bir şekilde Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı imzalı ''tasarruf tedbirleri'' adı altında Cumhurbaşkanlığı kanun hükmünde kararnamesi çıkartılıyor...

''Tasarruf tedbirleri'' Kararnamesi, tamamen Gazeteciler üzerine yapılmış ve içerisinde Belediyelerin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yerel ve ulusal basına, zaruri olduğu halde yaptıkları hizmet ve faaliyetlerinin tanıtımının reklamlarını vermemesi konusunda yasaklama olarak çıkartılıyor.

Oyun büyük...

Peki bu kanunla bir gecede Türkiye'de 30 bine yakın internet sitesini, gazete, gazeteci ve basın mensuplarını işsiz ve ortada bırakmak 2023 öncesi susturmaya çalışmak neyi ifade ediyor?

İşin korkunç yanı...

Bu kararnameyi AK Parti Belediyeleri sadece kendi cenahına ve Hükümete yakın gazetecilere uyguluyor..!
 
CHP ve İYİ Partili Belediyelerde bu uygulama zaten yapılmıyor, kedine yakın gazetecilere destekleri her geçen gün artıyor.

Durum Böyle Olunca...

Muhalefetin oluşturduğu yalan ve algılara karşı yasa ile beraber ses çıkartacak güç kalmıyor.

Nasıl mı?

Koronavirüs Pandemisinde hiçbir destek verilmeyen vergi levhalı esnaf basın mensupları, pandeminin en ağır şartlarında iki yıl boyunca eczaneden hediye edilen 5 adet maskeyle kaderine terk ediliyor. Vergisini, alan adını, internet kullanım ücretini, kirasını, çalışanlarının ücretlerini ödeyemeyen, zaruri ihtiyacını, çocuklarının giderlerini karşılayamayan, evini geçindirmekte zorlanan esnaf gazeteciler,zor durumda bırakılarak, bir de üzerine Karaname ile sesinin hem de kendi hükümeti ve Cumhurbaşkanını savunmaması yönünde kasten, bilerek, alenen kesilmeye çalışılıyor.

Sonra...

Sonrası ortalık CHP ve İYİ Partili Belediyelerin haklı ve doğru olarak kendi cenahından destek verdiği gazeteciler büyüyor, büyüdükçe algıları da büyüyor...

Sonuç...

Ne CHP, ne İYİ Parti, ne diğer muhalefet partileri, ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne Ankara Büyükşehir Belediyesi bu durumun sebebi. Bir çoğu olmak üzere AK Partili Belediyeler kararnameyi bahane bilerek kendi cenahına yakın gazetecilere desteği kesmekle birlikte karşı cenahtan, muhalefetinden olanlara desteğini hem el altından, hem de el üstünden desteklemeyi sürdürüyor. 

Hal Böyle olunca...

AK Partili Belediyelerin kendi destek verdiklerinin yaptıkları O yalan haberlere yine kendi kendilerine muhalefet yaparak sosyal medyalardan boy boy YALAN ! DOĞRU ! paylaşımları yapmak zorunda kalıyorlar... 

SON
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum