Reklam
Reklam

Tek Suçlu Maske Mi ?

Koronavirüs pandemisinin ardından tüm duyarlı Vatandaşlar tavsiyede bulunuyor. Hatta tüm Türkiye'de siyasiler, gazeteciler, köse yazarları, haberler, eğitimciler, doktorlar vs herkes maske takılması konusunda uyarıyor. Elbette Maske Virüse karşı en önemli koruyucudur !

Tek Suçlu Maske Mi ?

Koronavirüs pandemisinin ardından tüm duyarlı Vatandaşlar tavsiyede bulunuyor. Hatta tüm Türkiye'de siyasiler, gazeteciler, köse yazarları, haberler, eğitimciler, doktorlar vs herkes maske takılması konusunda uyarıyor. Elbette Maske Virüse karşı en önemli koruyucudur !

Reklam
Tek Suçlu Maske Mi ?
05 Eylül 2020 - 12:40

Fakat yaptığımız incelemeler sonucunda haftalardır şehrimde maske kullanmayan sayısının yüzde 5 bile olmadığını gördüm. Peki son zamanlarda maske kullanımına tüm vatandaşlar riayet ederken neden, Kovid -19 Vaka sayısı şehrimde son üç haftada büyük oranda artış gösterdi.

Koronavirüsün yayılmasındaki tek suçlu on bin kişide içinde takmayan 2 kişide mi ?

Yoksa yerel yönetimlerin hiçbir önlem almamaları mı ?


Koronavirüs vakalarının arttığı son günlerde, semt pazarlarının hala tıka basa dolu olması binlerce kişinin alışveriş halinde olduğu bu etkin denetiminlerin olmaması da etken mi ?

Belediyelere ait eğlence yerleri, restoranlar, plajların açık olması ve tüm zamanların doluluk rekorunu kırmaları ve bu rekoru da utanmadan haber olarak servis ederek ayrıca sosyal medyalarından binlerce kişiyle paylaşmaları, rehavete sokmaları, kötü örnek olmaları etken mi ?

Yine belediyelere ait ulaşım araçlarının sefer sayılarını arttırmadığı bu nedenle balık istifi yolculuk yapmak zorunda mecbur bırakılan yolcuların yaşadığı mesafesiz, kontrolsüz yolculuğu da etken mi ?

Şehirlerde bulunan ve çok sık kullanılan caddelerin, sokakların, çocuk oyun alanlarının dezenfekte edilmemesi, temizlenmemesi bir etken mi ?

Sosyal Belediyecilik anlayışından tamamen uzaklaşmış bazı belediyelerin halka maske, dezenfekte gibi zaruri ihtiyaçları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaması bir etken mi ?

Devlet ve belediyeler tarafından halka ücretsiz dağıtımı üç ay önce bitirilen maskelerin piyasada 1 tl olması ve günde en az 3 maske değiştirmek zorunda olan vatandaşların maske almakta ve de bulmakta zorluk yaşamaları bir etken mi ?

Düğün, kına, sünnet vs iptal edilmesi ama belediyelerin konser vermeleri, bakanlıkların sanat organizasyonu yapmaları ve vatandaşları salonlara davet etmeleri etik mi, doğru bir uygulama mı, pandeminin kasten yayılmasına bir etken mi ?

20 tonluk sokak yıkama aracının içine bir su bardağı normal deterjan atıp zaruri yerleri yıkama yaparken sadece köpürsün Millet bir şey zannetsin mantığı ile vatandaşı kandırmak alay etmek de yayılıma bir etken mi ?

Altı aydır evine gitmeyen yüzlercesinin hasta, onlarcasının şehit olduğu Sağlık Çalışanlarına hiç bir iyileştirme yapılmaması, olanca hızıyla kanatsız meleklerimize şiddetin devam etmesi, buna da etkin bir yaptırımın uygulanmaması bu nedenle sağlık çalışanlarının motivasyonlarının düşürülmesi bir etken mi ?

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın Koronavirüsün arttığı illeri sayması, saymadığı illerde insanların rehavete kapılıp sokaklara akın etmesi, tedbirlerde zafiyet göstermesi bir etken mi ?

Yerel yöneticilerin dostlar alışverişte görsün mantığı ile pandemi kontrolü adı altında göstermelik ayda bir kere toplayıp birkaç işyeri gezip 70 poz fotoğraf çektirmesi ve her bir kurumun bu olayı sanki ayrı yerlermiş gibi servis etmesi etken mi ?

Yani tek suçlu maske mi ?

YORUMLAR

  • 0 Yorum