Reklam
Reklam
Reklam

Havva Rendeci'den 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkan Yardımcısı Havva Rendeci 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Havva Rendeci'den 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkan Yardımcısı Havva Rendeci 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Havva Rendeci'den 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
18 Ekim 2021 - 21:32 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 21:52

“Hayatın her alanında Biz Muhtarlar varız “ Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Atatepe Mahallesi Muhtarı Havva Rendeci 19 Ekin Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Biz Muhtarlar; Demokrasimizin ilk halkası, 192 yıldır devletimizin vatandaşa uzanan en yakın hizmet eliyiz. Mahallesinin babası, ablası, ağabeyidir. mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi için gece gündüz demeden gayret eden kişileriz... Yerel Yöneticilerimizle Mahalle arasında bağ kurup Mahallemizin sorunları iletmek çözüm bulmak, ve bir an önce hizmetin Mahalleye gelmesi için sürekli iletişim halinde oluyoruz. Bazen bizler sıkıntılar çekiyoruz. Bir Yandan Pandemi süreci diğer yandan Belediyelerin Ekonomik sıkıntısı, hizmetlerin bir an önce gelmesinde engeller yaşanmasına neden oluyor ama Biz tüm imkanlarımızı kullanarak Mahallemize hizmetin gelmesi için gece ve gündüz çaba ve gayret içindeyiz.

Yerinden oynayan bir kaldırım taşından, susuzluktan kuruyan ağacın yeşertilmesine; kalemi-defteri olmayan öğrencinin ihtiyacının karşılanmasından, yüreği yanan ananın-babanın tesellisine kadar hayatın her alanında Biz Muhtarlar varız. Bugün özellikle Pandemi sürecinde yaşadığımız sıkıntı ve büyük sorumluluk hiçbir arkadaşımızı çalışma şevkinden uzak etmedi. Tüm Muhtar Arkadaşlarımız Hayatlarını riske atarak Kutsal görev olan Muhtarlık mesleğini onurla ve şerefle yapmaktadırlar. Çok sıkıntılı günlerde hep mahalle halkımızın yanında olduk. Ailemizi ihmal ettik ama mahalle halkımızı ihmal etmedik. Bu günün anlamı büyük. 19 Ekim Muhtar Gününü Kutlamanın Mutluğunu yaşarken, görevleri nedeniyle bu elim hastalığına yakalanan ve hayatlarını kaybeden Muhtar Arkadaşlarımıza Allah Rahmet eylesin.

Mekanları Cennet olsun. Başta Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Bekir Aktürk Başkanım olmak üzere Türkiye’de Görevi başında bulunan Tüm Muhtar Arkadaşlarımızın bu özel gününü kutluyor herkese sağlıklı mutlu huzurlu görevler Allah nasip etsin..İnşallah
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum