ÇİĞDEM KARAASLAN: SAMSUN OLARAK TEKNOFEST’E HAZIRIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’e şehir olarak hazır olduklarını söyledi.

ÇİĞDEM KARAASLAN: SAMSUN OLARAK TEKNOFEST’E HAZIRIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’e şehir olarak hazır olduklarını söyledi.

ÇİĞDEM KARAASLAN: SAMSUN OLARAK TEKNOFEST’E HAZIRIZ
29 2022 - 20:39

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’in bu sene Samsun merkezli olarak gerçekleşeceğini ifade eden Karaaslan, yarışmaların başladığı günden bu yana Karadeniz bölgesinin farklı şehirlerinde Teknofest heyecanı yaşandığını söyledi, bu yıl beşincisi düzenlenecek festival kapsamında teknolojiye gönül veren gençleri Samsun’da ağırlamak için gün saydıklarını belirtti.

Milli Teknoloji Hamlesi’nin nişanesi olan ve her sene yüz binlerce ziyaretçinin katılımıyla bir teknoloji şöleni sunan Teknofest’in düzenlenmesi vesilesiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T3 Vakfı’na, tüm paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Karaaslan, dünya çapında ses getiren bu organizasyona Samsun olarak en güzel şekilde ev sahipliği yapacaklarına inandığını söyledi.

Şehirde yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi veren Karaaslan, “Samsun Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyemizin, İlçe Belediyelerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla sürecin en başından beri organizasyon hazırlıkları büyük bir titizlikle gerçekleştirilmiştir. Ulaşımdan konaklamaya, otopark alanlarından ring seferlerine kadar tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar planlanmıştır. Tüm paydaşların katkılarıyla hummalı bir çalışma yürütülmüştür. Yarışma ve aktivitelerin yapılacağı alanların hazırlıklarının yanı sıra Teknofest Samsun kapsamında ilimize kazandırdığımız Bilim Merkezleri, Keşif Kampüsleri, Deneyap Atölyeleri, sosyal donatı alanları uzun vadeli yatırımlar olarak Samsun’da gençlerimize hizmet verecektir. Samsun olarak bu organizasyona en güzel şekilde ev sahipliği yapacağımıza, tüm hemşehrilerimizin katkılarıyla Teknofest’ten herkesin unutulmaz anılarla ayrılacağına inancım tamdır.” diye konuştu.

Teknofest’e yoğun bir katılım beklediklerini belirten Karaaslan, “Teknofest’in başlangıç günü olan 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı coşkusunu gençlerimizle birlikte gençlik şehri Samsun’umuzda yaşayacağız. Bunun için heyecanlıyız. 3 Eylül Cumartesi günü, gençliğimizin her alanda en büyük destekçisi olan, yeni eser, yatırım ve hamlelerle ülkemizi teknoloji konusunda bir üst lige taşıyan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizde ağırlayacağız. Heyecanımızı paylaşmak için tüm hemşehrilerimizi TEKNOFEST etkinliklerinin gerçekleştirileceği Çarşamba Havalimanı’na davet ediyorum. Özellikle kırsal mahallelerden festivale katılmak isteyen çocuklarımızın ve gençlerimizin festivale katılımını sağlayacağız. Evlatlarımızın bu coşkuya ortak olması için gerek Valiliğimiz gerekse Belediyelerimiz tarafından tüm imkânları seferber etmiş durumdayız. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hitap eden, yurt dışından misafirlerimizi de ağırlayacağımız geniş katılımlı bir organizasyon olma özelliği taşıyan Teknofest ile Samsun’da bilim ve teknoloji rüzgârı esecek. Her sene büyüyerek yoluna devam eden Teknofest’in, doğal güzellikleriyle, zengin tarihiyle ve kültürel unsurlarıyla öne çıkan şehrimize kazandıracağı dinamizm ve hareketliliğin bereketini festival sonrasında da göreceğimize inanıyorum.” dedi.

Gençlerin gücüne ve yapabileceklerine sonuna kadar inandıklarını söyleyen Karaaslan, “Teknofest’te bireysel veya takım halinde yarışacak tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum. Vizyonlarını, emeklerini ve ürettikleri teknolojileri Teknofest’te sergileyecek gençlerimizin gücü ile ülke olarak geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Teknofest’in genç mucitleri ülkemizin yarınlarına yön verecek, 2053 ve 2071 Türkiye’sinin mimarları olacaktır. Bu düşüncelerle, ülkemizin dört bir yanından tüm vatandaşlarımızı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Samsun’da başlayacak bu büyük coşkuya ortak olmaya, ‘TEKNOFEST 2022’ heyecanını yaşamaya Samsun’a davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 

  • 0